Ana sayfa > Haberler > İçerik

Çok Düşük Sıcaklığın Basınçlı Hava Destek Pompası Üzerindeki Etkisi Nedir?

Dec 19, 2019

Bugün, ülkenin çoğu bölgesi bu iki günde farklı seviyelerde soğutma havası başlattı. Bu soğuk hava, basınçlı hava yükseltici pompanın normal çalışmasını nasıl etkiler? Bakıma nasıl dikkat ederiz?

Soğuk hava, basınçlı hava destek pompasına girdikten sonra, pompa gövdesinin arkasındaki sürtünme tarafından üretilen ısı, hava destek pompası işlendikten sonra buhar yükselticinin yükünü artıracak çok miktarda su buharı üretecektir, bu nedenle işlem sonrası ekipmanı zaman zaman boşaltmak gerekir. İçindeki su.

Basınçlı hava boru hattından üretim alanına girer ve kullanıcılar tarafından kullanılır. Bu boruların bazıları yeraltında gömülü, bazıları da havada. Soğuk havalarda yürümek, düşük sıcaklık nedeniyle bir miktar nemin üretilmesine neden olabilir ve hatta bazılarının, nem artışından dolayı kullanıcının normal kullanımı üzerinde belirli bir etkisi olabilir. Örneğin, lazer kesim makinesi endüstrisinde, basınçlı havadaki yağ çok yüksekse, kesme işlemindeki doğruluk etkilenecektir. Madencilik endüstrisinde, nemli basınçlı hava destek pompaları pnömatik aletlerin normal kullanımını etkilemeyebilir, ancak pnömatik aletlerin gücünü etkileyecektir.

Not: Kış kapatıldıktan sonra, tüm gazın, kanalizasyonun, suyun boşaltılmasına ve çeşitli boru hatlarında ve hava yastıklarında su, gaz ve yağın havalandırılmasına dikkat ettiğinizden emin olun. Kış ünitesinin çalışması sırasında sıcaklık nispeten yüksek olduğundan, kapatıldıktan sonra dış sıcaklık düşüktür. Hava soğutulduktan sonra, çok miktarda yoğunlaştırılmış su üretilecek ve kontrol borusunun tıkanması ve çatlaması gibi gizli sorunlara kolayca neden olabilecek çeşitli kontrol boruları vardır.

image001

Feragatname: Bu makale internette yayınlanmıştır ve telif hakkı asıl yazara aittir. Ancak, birçok yeniden yazdırma veya orijinal orijinal yazarı onaylayamama nedeniyle, çalışmanın telif hakkıyla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin, telif hakkı sorununu müzakere edeceğiz veya içeriği ilk kez sileceğiz! İçerik yazarın kişisel görüşüdür ve bu web sitesinin görüşlerini kabul ettiği ve orijinalliğinden sorumlu olduğu anlamına gelmez.

web sitesi: www.suncenter-cn.com

İletişim: Yönetici Yi

Whatsapp (Wechat): 008615019143208