Ana sayfa > Haberler > İçerik

Soğutucu Aktarım Pompası İle Dolduruldu, Seçim Son Söz!

Nov 04, 2019

Hepimizin bildiği gibi, soğutucu nakil aracı esas olarak R22, R134a, R407C ve R410A gibi çeşitli soğutucu akışkanların taşınması için kullanılmaktadır. Bununla birlikte, soğutucu akışkan merkezi taşıma istasyonunu uzun bir mesafeye taşıma ihtiyacı, soğutucu akışkanın üretim hattında nasıl kurtarılacağı, gaz depolama tankının nasıl değiştirileceği, insan gücünden tasarruf edilmesi ve soğutucu atıklarının azaltılmasının acil bir sorun haline gelmesi nedeniyle pompa ve vana endüstrisi.

Yukarıdaki problemleri çözmek için, Suncenter soğutucu dolum ve taşıma ekipmanı ortaya çıkmıştır. Soğutucu akışkan doldurma ve taşıma ekipmanının kullanımı sadece kolay değildir, aynı zamanda bakımı kolaydır ve uzun mesafeli taşıma kabiliyetine sahiptir. Bakım açısından, bileşenler kompakttır ve çıkmazları yoktur, bu da kullanıcıların temizlemesi için uygundur. Aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayan ve verimli bir makinedir. Pompanın otomatik pistonlu hareketini gerçekleştirmek için tek hava kontrollü dengesiz gaz dağıtım valfi kullanır. Tamamen pnömatik olarak çalıştırılır, güç kaynağı gerektirmez, tam otomatik çalışır, insan gücü tasarrufu sağlar ve uzun ömürlüdür. Müşterileri tatmin edebilir. Yüksek yoğunluklu iş gereksinimleri.

image001

Ayrıca, Suncenter soğutucu doldurma ve taşıma ekipmanı, piyasadaki mevcut soğutucu taşıma ekipmanından hala oldukça farklıdır.

İlk olarak, pas derecesi. Pompa gövdesinin pompa gövdesi kısmının tamamı alüminyum alaşımından yapılmıştır ve alüminyum alaşım parçaları siyah işlemden geçirilir ve siyaha yükseltilir; çevre, yağışlı havalarda bile pas olmaz.

İkincisi, yaşamın uzunluğu. Soğutucu yükleme ve taşıma ekipmanı kullanıldığında paslanmadığından ekipman paslanma nedeniyle yaşlanmayı hızlandırmaz. Bununla birlikte, normal soğutucu akışkan doldurma pompaları durumunda, kullanım sırasında paslanma meydana gelmesi muhtemeldir, bu sayede yaşlanmayı hızlandırır ve ekipmanın ömrünü kısaltır.

Üçüncüsü, bakım işlemleri. Soğutucu akışkan yükleme ve taşıma ekipmanı kullanıldığında paslanmadığından, pas önleme işlemlerinin yapılması gerekli değildir, bu da kullanıcı bakım prosedürünü azaltır. Buna karşılık, sıradan soğutucu doldurma pompaları, kullanıldığında pas ve pas temizleme işlemlerinden kaçınamaz.

image003

Bu nedenle, geleneksel soğutucu şarj pompasının bakım işlemi, soğutucu yükleme ve taşıma ekipmanı üzerinde birçok bakım işlemine sahiptir ve bakım maliyeti nispeten yüksektir.

Şu anda, piyasada birçok soğutucu akışkan dolum pompası türü vardır. Kullanıcılar pompa valfleri satın aldıklarında, genellikle zarar görürler. Endüstri analistleri bunun temel olarak dengesiz piyasa fiyatları ve çeşitli markalar nedeniyle olduğunu analiz eder. Diğer uzmanlar ayrıca, piyasada çözülmesi gereken soğutucu şarj pompaları için bazı sorunlar olduğunu söyledi. Örneğin, gri alanda bulunan bazı küçük işleme tesisleri, sadece piyasa düzenini bozan değil, aynı zamanda endüstrinin sağlıklı gelişmesini de engelleyen büyük ölçekli soğutucu dolum pompasını kopyalar. Suncenter, bir kez daha bir soğutucu akışkan dolum pompası seçerken, kullanıcının ekipmanın kalitesini, performansını ve teknik seviyesini göz önünde bulundurması, aynı zamanda şirket markasını, kurumsal hizmetleri, vb. performans soğutucu dolum taşıma ekipmanları.