Ana sayfa > Haberler > İçerik

Azot Lu Araçta Kullanılan Azot Güçlendirici Pompa Nasıl Seçilir?

Oct 20, 2020

İnert bir gaz olarak, azot daha yüksek güvenlik ve stabilite vardır. Çoğunlukla gaz yay ambalaj, azot koruma, gaz yardımcı ve gaz sıkılığı testi azot dolum gibi çeşitli durumlarda kullanılır. Azot çeşitlendirilmiş uygulama ile, azot yüksek basınçlı azot üretmek için iki kez basınçlı olması gerekir, ama nasıl yüksek basınçlı azot güçlendirici pompa seçmek için? Aşağıdakiler ayrılmıştır:

1(001)

Azot kaynakları genellikle azot jeneratörleri ve silindir gazı ayrılır, biri düşük basınçlı gaz 4-6bar, diğer 13MPA hakkında yüksek basınçlı gaz.

1. Azot jeneratörü azot bir birinci aşama güçlendirici pompa ile basınçlı ve basınç 8MPA ulaşabilirsiniz.

2. Yüksek basınç için, ikincil bir güçlendirici pompa gereklidir. Azot silindirinin ilk basıncı nispeten yüksektir ve doğrudan birinci aşama güçlendirici pompa ile artırılabilir.

Pnömatik azot güçlendirici pompanın basınç ve akış gereksinimlerine göre, aşağıdaki sürece göre pnömatik güçlendirici pompayı seçebiliriz:

1. Booster pompa oranının minimum destek oranını hesaplayın≥Müşterinin başarması gereken basınç/0.7MPa, bu ilk adımdır.

2. Booster pompasının en az kontur başına deplasman q'unu hesaplayın ≥ müşterinin gerektirdiği akış hızını (40~60), bu ikinci adımdır.

2

Yukarıda birlikte hesaplanan sonuçlara dayanarak, daha sonra en uygun olanı seçin (basınç ve akış yakın, ve fiyat ucuz-aynı basınç seviyesi altında, pompa büyük, daha pahalı fiyat; aynı seri altında, yüksek basınç seviyesi, yüksek fiyat Daha pahalı) pnömatik güçlendirici pompa. Ben şahsen seçim hataları önlemek için satın almadan önce profesyonellerin görüşlerini dinlemek gerektiğini öneririz.

Web sitesi: www.suncenter-cn.com

İletişim: Yönetici Yi

Whatsapp(Wechat):008615019143208