Ana sayfa > Sergi > İçerik

Atölye binası için basınçlı hava yükseltici sistem tasarlama yöntemi

Mar 20, 2020

Endüstriyel bir işletmenin atölyesi ve atölyesi için bir basınçlı hava yükseltici sistemi tasarlarken, çeşitli faktörlerin dikkate alınması gerekir. Basınçlı hava yükseltici sisteminin iyi tasarlanmış bir tasarımı, pnömatik destek pompası ve yardımcı ekipmanının güvenilirliğini ve verimliliğini artırmaya yardımcı olur ve kaçakların ve basınç düşmesi olaylarının ortaya çıkması, basınçlı hava yükseltici sisteminin yaşam döngüsünü uzatır ve en aza indirir toplam maliyet.

image001

DGS-DGM02 Pnömatik Hava Destek Sistemi


Her şeyden önce, Dongguan Suncenter editörü çevresel hususları kısaca açıklayacaktır:


Pnömatik basınçlı hava yükseltici sistem performansı çevresel koşullara bağlı olarak değişebilir. Bir hava destek sistemini seçmeden önce, atölyenin havasındaki ortam sıcaklığını, bağıl nemi (RH) ve toz yükünü anlamak önemlidir. Ortam havası ayrıca hidrokarbonlar, hidrojen sülfür (H2S) veya amonyak (NH3) gibi aşındırıcı gazlar içerebilir. Bu gazlar basınçlı hava ekipmanını korumak için uygun bir filtreleme sistemi gerektirir. Bu bilgilere hakim olmak, Dongguan Suncenter sıvı kontrol ekipmanı uzmanlarının, tesisin ihtiyaçları için en iyi çözümü tasarlarken daha bilinçli kararlar almasına yardımcı olabilir.


Daha sonra, ekipmanın "merkezileştirilmesi" ve "dağıtılması" da belirli bir etkiye sahiptir.


Basınçlı hava yükseltici sistemlerin hem merkezi hem de merkezi olmayan kurulumlarının avantajları vardır. Atölyenin gerektirdiği basınçlı havanın uygulamasına yakın olması gerektiğinde, basınçlı hava takviye sisteminin hava enjeksiyonu, pnömatik sıvı dağıtımı, lazerle kesme ve basınçlı hava takviye sisteminin olmasını gerektiren diğer uygulama koşulları gibi ayrı olarak kurulması gerekir. kapat .


Çoğu durumda, daha yüksek enerji verimliliği ve daha düşük bakım maliyetleri nedeniyle “merkezi” basınçlı hava pompası sistemi tercih edilir. Merkezi kurulum genel zemin alanını daha büyük gösteriyor olsa da, hava girişi filtrasyonu, havalandırma gereksinimleri, soğutma suyu arıtımı, hava soğutması ve kurutması aynı alanda bulunduğundan, daha az ilgili aksesuar kullanılır, böylece kullanıcılar işgücünden ve rutin bakım süresinden tasarruf edebilir .